Marzysz o przytulnej, lecz nowoczesnej łazience? Postaw na projekt z płytkami drewnopodobnymi! Drewno, jak żaden inny materiał, wprowadza do wnętrz domowe ciepło i wyjątkowy klimat. Co ważne, jest też materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody i nie znudzi Ci się nawet po wielu latach. Chcesz wiedzieć, jak wykorzystać płytki drewnopodobne na ścianie łazienki? Podpowiadamy!
!Płytki drewnopodobne sprawdzają się doskonale zarówno na podłodze łazienki, jak i na ścianach. Są pokryte wzorem przypominającym naturalne drewno, dlatego zazwyczaj zestawia się je z gładkimi, jednolitymi kafelkami. Również połączenie płytek imitujących drewno i betonu architektonicznego jest obecnie bardzo modne.
Gdzie umieścić płytki drewnopodobne na ścianie w łazience? Mogą być położone w tzw. strefie mokrej, czyli na ścianie za wanną lub ścianie prysznica. Płytki drewnopodobne ciekawie prezentują się również w nad umywalką lub na ścianie za toaletą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by płytkami drewnopodobnymi ozdobić też inną część łazienki – ważne jednak, aby zachować w tym umiar. Zbyt dużo drewna, zwłaszcza w małej łazience, może sprawić, że wyda się ciasna.
W którą stronę układać płytki drewnopodobne? Nie ma jednej, złotej zasady. Jeśli łazienka jest wąska, zaleca się układanie płytek w poprzek, by optycznie wyrównać jej proporcje. Jeśli z kolei jest dość szeroka, warto położyć płytki wzdłuż, by wizualnie ją powiększyć. Płytki drewnopodobne, podobnie jak inne modele, możesz położyć od podłogi do sufitu lub tylko do określonej wysokości. Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć.
Płytki drewnopodobne to nie tylko modele imitujące drewniane deski, lecz także różne rodzaje klepki podłogowej i płytki-lamele. Wybierając właściwy produkt, możesz dodatkowo podkreślić styl swojej łazienki.
Płytki-deski wyglądają dobrze w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Można uzyskać ciekawy efekt, układając je na podłodze, a następnie „przedłużając” ją na jedną ze ścian. Płytki imitujące parkiet są z kolei wspaniałym wyborem do projektów w stylu glamour, boho i retro. Komponują się znakomicie ze złotymi kranami i innymi dodatkami w tym kolorze. Lamele sprawdzą się w łazienkach loftowych i glam-loft. Najczęściej układa się je na ścianie pionowo, by optycznie podwyższyć sufit, ale zdarzają się też projekty, w których lamele układane są poziomo, dzięki czemu łazienka wygląda na szerszą.
Pamiętaj, że asortyment płytek drewnopodobnych obejmuje też modele imitujące drewno opalane, pobielane, pomalowane starą farbą itp. Wykorzystując nietuzinkowe płytki, możesz stworzyć naprawdę wyjątkową i zachwycającą aranżację!
Drewnopodobne płytki pięknie komponują się także z bielą i szarościami, a niektóre odcienie wyglądają dobrze w połączeniu z granatem i butelkową zielenią. Warto wybierać zwłaszcza płytki wielkoformatowe – im mniejszy rozmiar płytki wybierzesz, tym bardziej będzie konkurował ze wzorem drewna.
Płytki drewnopodobne nie lubią się z kolei między innymi z kafelkami typu patchwork i mozaiką.
Wzór drewna pasuje nie tylko do betonu, lecz także szkła, naturalnego kamienia i metalu. Ważne, by dobrać kolor płytek do reszty aranżacji – na przykład biel i szarość charakterystyczne dla łazienek w stylu skandynawskim komponują się idealnie z jasnym odcieniem sosny, a loftowe czernie i cegła na ścianie lepiej harmonizują z ciemnym drewnem, takim jak orzech.
Jeśli marzy Ci się elegancka łazienka, płytki drewnopodobne na pewno okażą się doskonałym wyborem. Imitują naturalny, ponadczasowy materiał, a jednocześnie cechują się znacznie wyższą odpornością na działanie wilgoci. Drewniane płytki z pewnością okażą się modne nawet za kilkanaście lat. Gdy zechcesz nieco odświeżyć aranżację swojej łazienki, wystarczy Ci wymiana mebli i wyposażenia, bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu.
Postów nie znaleziono
Napisz opinięOddzielna kategoria wykończenia powierzchni dla wszystkich tych, którzy doceniają jednolitą powierzchnię.
Stawiamy tu na jakość, wytrzymałość i design. Bateria do umywalki czy bateria prysznicowa ma służyć wam przez lata i z naszej strony nie ma kompromisów. A przy okazji może też ładnie wyglądać.
Zarówno te do zabudowy, jaki i wanny wolnostojące. Te ostatnie wręcz kochamy, więc wybaczcie nam jeśli będziemy się nad nimi za mocno rozpływać.
Dla zabieganych ceniących czas, raczej bez sentymentalnego podejścia do podstawowych czynności higienicznych. Dla was mamy coś specjalnego, kabiny typu Walk-in.
Bo czym byłoby piękne wnętrze bez tego końcowego elementu, tej wisienki na torcie twojego pięknego pomieszczanie? Jak mielibyście się delektować harmonią dobrego projektu bez lampy, która to wszystko oświetli?
Kanapy i narożniki kochamy, wielkie wygodne łóżka lubimy. Komody tolerujemy.
Na pewno już zauważyliście, że styl ma dla nas duże znaczenie, nie trzymamy się głównych nurtów designu. Czerpiemy ze wszystkich garściami, ale mam też swoje ulubione: skandynawski, nowoczesny, klasyczny, glamour, modernistyczny i industrialny.
Zapraszamy do oglądania, a jeśli macie jakieś pytania to pamiętajcie, że jesteśmy do waszej dyspozycji. Odpowiemy na wszystkie pytania, nawet na te najtrudniejsze, tylko uważajcie, bo na pewno zarazimy was swoją pasją i miłością do wnętrz.